După înfrângerile cu Rasta Vechta (72-91) și Sporting Lisabona (61-102), CS Vâlcea 1924 a pierdut categoric și duelul cu Dinamo Sassari (65-97), ultimul pe care l-a disputat acasă în actuala ediție a FIBA Europe Cup. În aceste condiții, „lupii negri” nu le-au oferit suporterilor fideli bucuria de a câștiga niciun meci pe teren propriu la prima participare într-o competiție internațională. Din acest punct de vedere, poate că era mai bine ca Rasta Vechta să fie adversara „haitei” mai târziu, în etapele 3 sau 5, nu în prima rundă, când CS Vâlcea 1924 nu se afla în formula de acum. Până la urmă, echipa germană s-a dovedit a fi cea mai accesibilă adversară din Grupa G și putea fi învinsă și în Sala Traian.
Pe 17 decembrie 2025, Bogdan Matei și-a anunțat demisia din funcția de președinte al Agenției Naționale pentru Sport, invocând motive...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe