Marius Munteanu ar fi de acord să cedeze echipa Primăriei Drăgășani, dacă… “Totul pentru binele fotbalului din oraș!”
Atletic Drăgășani este echipa care, după ani buni, joacă fotbal în prima divizia județeană, pentru cel de-al doilea municipiu din județul Vâlcea. Marius Munteanu a precizat că clubul a fost fondat pentru oraș, pentru a pune în valoare juniorii talentați, care, de obicei, se lasă de fotbal, pentru că nu au alternative viabile. “Așa cum am mai spus, toți juniorii din Drăgășani sau din localitățile învecinate, care au talent la fotbal, sunt așteptați la echipă. Pentru că asta ne dorim, să oferim o șansă tuturor. În maxim două-trei săptămâni, vrem să facem măcar 5-6 transferuri. Chiar dacă avem la ora actuală un lot de 20 și ceva de jucători, din cauza serviciilor pe care le au, mulți dintre ei nu pot veni etapă de etapă. De aceea, e foarte important ca lotul să fie cât mai numeros… La echipă, nu există jucători favoriți. Intră pe teren cine demonstrează că are calitate și poate aduce un plus de valoare… Din fericire, avem mulți copii buni în Drăgășani, care sunt antrenați de oameni de calitate. Eu aș fi de acord să cedez echipa Primăriei Drăgășani, dacă aș ști că există intenții mai bune, pe termen lung, investiții mai mari. Totul pentru binele orașului. Echipa nu este a mea, a lui X sau Y. Este a tuturor!”, a declarat Marius Munteanu.




