Fotbal Național

Minerul Costeşti s-a întors fără puncte din Teleorman. CSM Cetatea Tr. Măgurele a tranşat meciul încă din minutul 10

147Vizualizari
Minerul Costeşti a pierdut meciul pe care l-a disputat sâmbătă, 19 noiembrie, în fieful echipei CSM Cetatea Tr. Măgurele, în etapa a 11-a din Liga a III-a. Echipa antrenată de Costin Lazăr (fost jucător de Liga I, la Sportul Studenţesc şi Rapid Bucureşti) s-a impus la limită, cu scorul de 1-0, rezultat stabilit încă din prima repriză. Unicul gol al partidei a fost semnat de Robert Dalu, în minutul 10. În trecut, când se afla la începutul carierei sale, marcatorul golului pentru formaţia din Teleorman a evoluat pentru o scurtă perioadă şi în Zăvoi, la CSM Rm. Vâlcea.
După această înfrângere, elevii lui Marius „Ţeţe” Vlădoi au rămas pe locul 9 în ierarhia Seriei a VI-a, cu 11 puncte în cont, şi continuă lupta pentru salvarea de la retrogradare. Distanţa faţă de Cozia Călimăneşti, echipa situată pe poziţia superioară, este de 3 puncte, care pot fi recuperate uşor în rundele care au mai rămas de disputat din sezonul regular şi din play-out.
Sursă foto: Facebook CSM Cetatea Turnu Măgurele