Fotbal Național

Minerul Costeşti, victorioasă la Coloneşti! „Ortacii” strâng puncte din timp pentru a nu mai avea probleme cu retrogradarea

659Vizualizari
Vineri, 9 septembrie, Minerul Costeşti a înfruntat-o, în deplasare, pe Vediţa Coloneşti, într-un meci care a contat pentru etapa a 3-a a Ligii a III-a. Duelul ultimelor două clasate şi al singurelor echipe din Seria a VI-a care în primele două runde nu marcaseră niciun gol s-a încheiat în favoarea grupării vâlcene, cu scorul de 2-0.
„Ortacii” au marcat ambele goluri în primul sfert de oră al partidei, prin Raul Filip (în minutul 7) şi Dan Fierbinţeanu (15). Din acel moment, echipa noastră a ştiut să conserve rezultatul şi să-şi treacă în cont o frumoasă victorie, prima din sezonul actual. Minerul Costeşti a obţinut astfel 3 puncte foarte preţioase, care o pot ajuta enorm pentru a nu mai avea probleme cu retrogradarea.