luni, iunie 8, 2026
Diverse

Oltețul Alunu a început excelent noul sezon: victorie cu FC Băbeni. „Emi” – dublă!

1.62KVizualizari

Oltețul Alunu a bătut-o cu scorul de 4-2, pe FC Băbeni, în primul joc oficial din noul campionat al Ligii a IV-a. Emanuel Birăruți (21), Adrian Birăruț și Adelin Toma au marcat pentru echipa din localitatea condusă de primarul Cristian Birăruți și promite deja să facă un sezon mai bun decât cel anterior.  „Am condus cu 2-0, după care am fost egalați, la 2-2, din cauza a două greșeli mult prea ușoare. Scorul putea fi mai mare pentru noi! Asta e părerea mea, pentru că am avut situații mai multe… A fost un joc frumos. Știam că FC Băbeni joacă bine, deci, trebuia să fim foarte atenți. Etapa următoare, vom merge la Mateești. Nu există echipă ușoară în Liga a IV-a. Niciodată nu spunem că mergem la război să batem, ci să ne batem. Noi ne dorim ca din fiecare meci să scoatem maxim. Echipa joacă mai bine decât în sezonul trecut. Cei trei fotbaliști aduși vara aceasta s-au integrat bine, iar Adelin a și marcat pentru noi. Marian Pleașcă îi coordonează bine în teren. Nu a plecat niciun titular din sezonul trecut„, a precizat Nicolae Birăruț, președintele clubului Oltețul Alunu.