Oltețul Alunu 2016 a avut un program infernal în primele patru etape ale sezonului, când le-a înfruntat şi pe cele mai bine trei clasate din Liga a IV-a. În ultimul meci oficial, trupa reprezentată de Nicolae Birăruț a reușit să obțină maximum de puncte, după ce s-a impus, cu scorul de 2-0, pe teren propriu, contra celor de la Viitorul Budești.
„În plus, am ratat două penaltiuri și am mai avut încă cel puțin 5-6 ocazii mari de a mai marca. Ce a fost mai greu a trecut! Acum, începem goana după puncte. Am avut un start de campionat infernal, în care am întâlnit cele mai bine trei clasate, iar noi am fost mult descoperiți. După meciul cu Budeşti, ne-am întâlnit cu toții la o socializare. Sunt convins că vom obține și alte puncte, pentru că avem echipă de prima jumătate a clasamentului”, a detaliat Nicolae Birăruț, președinte la Oltețul Alunu 2016.
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe