Oltul Drăgoești – a treia victorie consecutivă. 💪💪💪Urmează două jocuri de TOP: cu Galicea și Genuneni!
Oltul Drăgoești a reușit, pentru a treia etapă consecutivă, să obțină un succes în Liga a V-a. Weekendul trecut, echipa coordonată de Edi Guță a învins-o pe CS Bărbătești, una dintre echipe de top ale campionatului, cu multe rezultate tari în acest tur. Mai întâi, Alex Neacu a deschis scorul prin minutul 10. A fost 2-0, în minutul 18, prin golul marcat de Cornel Popa.
„La acest scor, am mai avut ocazii, după care adversarii au preluat cumva conducerea din teren. Astfel, am primit gol de 2-1, acesta fiind și scorul pauzei. În a doua repriză, am făcut 3-1, din centrarea lui Marius Iordache, iar Adi Lungu a marcat cu capul. În loc să facem 4-1 sau 5-1, adică, să închidem de tot jocul, după două ratări mari ale noastre, Bărbătești ne-a dat și golul 2: 3-2 fiind rezultatul final! Am trăit periculos, dar ne-am apărat bine. Am avut două absențe mari, pe “Dodel” și Burlin. Am 21 de jucători la meci! Etapa programată săptămâna aceasta, avem meci programat la Topologul Galicea, sâmbătă, de la ora 11.00. Ne așteaptă alt meci greu, peste două etape, cu Sportul Genuneni, pe teren propriu. Dacă ne vom mobiliza bine, cu siguranță, putem obține rezultate bune”, a declarat Edi Guță, reprezentantul clubului Oltul Drăgoești.




