Fotbal

Oltul Ionești a jucat doar 30 de minute la Roești. Claudiu Glăv – arma secretă! “Băse” – ratarea etapei, pentru 3 puncte!

456Vizualizari

Oltul Ionești a făcut un meci neașteptat de slab, în deplasarea de la Comerțul Roești. Echipa antrenată de Iulică Dincă a fost condusă cu scorul de 2-0, dar a reușit, în cele din urmă, să obțină 1 punct. Asta după ce adversarii au avut jucător eliminat, pentru un fault dur, în minutul 55. “A fost meci greu… Dar asta și pentru că terenul nu ne-a permis deloc să ne desfășurăm. Apreciez ambiția gazdelor. Noi am marcat pentru 2-1, prin Emil Zaharioiu, din penalti. În prim fază, portarul advers a respins mingea, care a ajuns tot la Emil, iar acesta a înscris cu capul. Asta se întâmpla prin minutul 83-85. Ideea e că puțin mai devreme, i-am introdus pe teren pe Ilie Ruiu și Claudiu Glăv – care a și marcat golul de 2-2, în minutul 93. Este cumva arma mea secretă, devreme ce reușește o performanță similară pentru a doua oară în acest sezon. Ideea e că putea câștiga. În minutul 96, Lucian “Băse” Rizoiu s-a aflat în situație de singur cu portarul advers și a șutat slab, în el… Oricum, la cum am jucat, nu puteam avea pretenții mari. În primele 60 de minute nu am existat pe teren. Și nu mi-e rușine să recunosc asta! Mie îmi place să spun mereu adevărul, să fim corecți…”, a declarat Iulică Dincă, antrenor la Oltul Ionești.