Diverse

Orlești a bătut-o pe Olanu, cu gol în minutul 89. „Adversarii au avut două penaltiuri!”

1.26KVizualizari

ACS Olanu a condus cu 1-0, dintr-un penalti marcat în minutul 25, pentru un fault în careu,. La doar 2 minute distanță, gazda ACS Orlești a egalat la 1-1, prin George Filipoiu. Apoi, echipa antrenată de Bogdan Tudor a făcut 2-1, prin Cristi Manea (minutul 35). Acesta fost și rezultatul la pauză. „În a doua repriză, Olanu a obținut al doilea penalti, mai precis, în minutul 82, din care a făcut 2-2. Sincer, au fost acordate aiurea ambele lovituri de la 11 metri… Adică, mult prea ușor, dar degeaba comentăm! În minutul 51, fundașul lor central l-a faultat pe jucătorul nostru, Manea și a fost eliminat. Meciul a decurs cu ocazii de ambele părți. În minutul 89, Alex Drăgușinoiu ne-a adus 3 puncte, după un gol marcat pe contraatac… El înscris decisiv, pentru 3-2. E petrecere după fiecare meci al nostru, dar, de această dată, parcăm am simțit nevoia să stăm mai mult! Felicit prestația portarului nostru, Gabriel Gânță, dar și toată echipa pentru devotament. Alex Rădulescu a jucat într-un picior, după ce a fost accidentat în perioada de pregătire. De asemenea, George Filipoiu a avut o contractură musculară, în amicalul cu Galicea. Deci, respect pentru efortul lor! Le mulțumim!!!„, a declarat Bogdan Tudor, antrenor la ACS Orlești.