„Ortacii” au răsturnat Tractorul din Lădești! Un sec 11-1, într-un meci care a durat doar 65 de minute….
Meci cu o ploaie de goluri pe stadionul din Berbești! Minerul a avut o foame de goluri greu de stăpânit în fața celor de la Tractorul Lădești, reușind să marcheze de 11 ori într-o partidă care a durat puțin peste o oră. În minutul 65, confruntarea a fost oprită definitiv de arbitru, după ce oaspeții au rămas în doar 6 jucători pe teren. Lista marcatorilor a fost semnată de o listă lungă de marcatori: Andrei Donțu (2), Alex Pîrvulescu (2), Andrei Cotolan (2), Bogdan Nica (2), Darius Golescu, Mihail Kierăscu și Marian Udrea. Interesant este faptul că deznodământul meciului a fost anticipat de oaspeți încă de la sosirea la stadion. Conștienți de problemele mari de lot, cei din Lădești au încercat să negocieze un „pact de neagresiune” care nu a funcționat. „De când au venit, adversarii ne-au rugat să nu le dăm mai mult de 4-5 goluri, pentru că altfel ies de pe teren. Au zis că le lipsesc 6-7 titulari, se mai întâmplă la acest nivel. În prima repriză am jucat cu echipa standard și a fost 5-0. După pauză am făcut 5 schimbări, iar rezervele au intrat cu poftă de joc: am dat 6 goluri în doar 15-20 de minute. Atunci, adversarii s-au dat loviți în masă, au rămas în 6 și arbitrul a fluierat sfârșitul”, a dezvăluit jucătorul gazdelor, Sorin Cojan. „Minerii” confirmă astfel superioritatea zdrobitoare în fața celor din Lădești, pe care îi învinseseră și în partida tur cu un sec 7-0. Runda următoare se anunță însă una mult mai complicată pentru trupa din Berbești, care se va deplasa pe terenul celor de la Oltețul Bălcești.




