Oficialii clubului Minerul Costești sunt încrezători în șansele de a juca și din sezonul viitor în Liga a III-a. Până acum, cel puțin cinci jucători și-au exprimat intenția de a se transfera la alte echipe, nemulțumiți de restanțele salariale. „Nu ținem pe nimeni cu forța la echipă. Vin unii, pleacă alții! Așa e în fotbal! Dacă mă întrebați, cred sincer că avem șanse la Liga a III-a. Bineînțeles, așteptăm răspunsul oficial din partea Federației, pe care îl vom primi, cel mai probabil, la jumătatea acestei luni. Până la începerea campionatului, 27-28 august, vom avea destul timp la dispoziție să pregătim lotul, să facem transferurile de care am avea nevoie și să jucăm și amicalele pe care ni le dorim”, a explicat Marius Vlădoi, antrenor-jucător la Minerul Costești.
În această perioadă, oficialii FRF lucrează la alcătuirea seriilor Ligii a III-a pentru viitorul sezon competițional. Acestea vor fi anunțate până pe 15 iulie, atunci când Minerul Costești va ști dacă i se va oferi în continuare șansa de a evolua la nivel național sau se va întoarce la județ.
Jucătorii de la SCM Rm. Vâlcea au avut un program mai lung la finele anului trecut, în condiţiile în care...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe