duminică, iunie 7, 2026
Diverse

“Pantera” are un duel special, cu primarul „Fredy”. “La Stoenești, mă simt ca acasă. Am jucat 5 ani acolo!”

780Vizualizari

Oltul Dăești ocupă locul 2 în clasamentul Ligii a VI-a, în spatele liderei FC ARYS. Etapa trecută, echipa la care Mitică Pantera” Dobrin joacă de 20 de ani s-a impus cu scorul de 4-1, contra celor de la Stejarul Vlădești. “Sincer, suntem supărați că am luat gol cu Vlădești! Ne-am promis să câștigăm fără gol primit, dar nu ne-a ieșit. A fost un teren foarte greu. Pe terenul nostru, joacă toată lumea, de la juniori, la seniori, iar terenul s-a făcut foarte greu, mai ales că a plouat foarte multe în ultima perioadă. Am marcat prin Bebe Tănase (2) și Sebi (2). Toți care vin la noi își dau viața să câștige, dar e foarte greu. Asta e dintotdeauna! Probabil știu că mereu am terminat în fața clasamentului și, de aici ,și această ambiție. E greu să ne bată cineva, mai ales acasă. Etapa următoare, mergem la primarul „Fredy” Dumbravă, pentru a înfrunta Rapid Stoenești. Este fosta mea echipă, unde am jucat vreo 5 ani, din 2001, până în 2005. Cu Fredy am rămas prieteni buni. Sunt ca la mine acasă la Stoenești. Ne primesc mereu cu ospitalitate. Dar meciul e meci, trebuie câștigat! Nu am ce să le fac! De 20 de ani sunt la Oltul Dăești! Doar Sorin Tololoancă are mai multă vechime decât mine aici. Și Bebe Tănase joacă de mult timp aici, era încă junior… În rest, i-am scos la pensie pe toți!”, a precizat Mitică Dobrin.