Săptămâna trecută, patru luptători de greco-romane de la CS Chimia Rm. Vâlcea, antrenați de profesorul Cornel Lupu, au participat, la Constanța, la turneul de calificare pentru Cupa României și pentru Campionatul Național de juniori I. Este vorba de Cosmin Iova (77 de kilograme), Ciprian Vlădescu (82 kg), Octavian Popa (92 kg) și Andrei Radu (97 kg).
„Toți cei patru sportivi au reușit se califice la cele două competiții importante, care vor avea loc în aprilie (Cupa României) și la toamnă (Campionatul Național). Din păcate, din cauza pandemiei, și luptele greco-romane au avut foarte mult de suferit, în sensul că se organizează tot mai puține competiții. Este o perioadă grea și pentru sportivii mei, dar încercăm să ne antrenăm cât de mult putem”, a spus Cornel Lupu, antrenor la CS Chimia Rm. Vâlcea.
Pe 17 decembrie 2025, Bogdan Matei și-a anunțat demisia din funcția de președinte al Agenției Naționale pentru Sport, invocând motive...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe