Reabilitarea și modernizarea Centrului Balnear din Băile Olănești este una dintre investițiile pe care Sorin Vasilache și-a propus să le realizeze în perioada următoare. Potrivit alesului PSD, în incinta acestuia vor fi amenajate o sală de conferințe, un club pentru pensionari și tot acolo va fi mutată Biblioteca Publică a orașului. „Ne-am propus de mai mult timp să reabilităm Centrul Balnear din Băile Olănești, iar în curând vom demara și lucrările propriu-zise. Clădirea se află în Parcul Central și va cunoaște o transformare radicală în următoarea perioadă. Vom începe bineînțeles cu repararea acoperișului, iar apoi vom interveni și în interior. În incinta Centrului Balnear, vom amenaja o sală de conferințe și un club pentru pensionari. Tot acolo vom muta Biblioteca Publică a orașului. Pe de altă parte, vom deschide o expoziție de fotografii cu tot ceea ce a însemnat Băile Olănești de-a lungul anilor. În plus, vrem să amenajăm și un Centru de informare turistică în Parcul Central”, a explicat Sorin Vasilache.
Printre celelalte investiții pe care primarul din Băile Olănești le are în vedere pentru următoarea perioadă se mai numără modernizarea piețelor comerciale și agroalimentare din oraș.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe