luni, iunie 8, 2026
Diverse

Pripor așteaptă un răspuns de la Staicu: “Sper să continue alături de noi. Îl respectăm mult, ar fi păcat!”

720Vizualizari

Măgura Slătioara a fost învinsă cu scorul de 3-1 în turul I din Cupa României, când a jucat contra Păstorului Vaideeni. Cătălin Pripor a pus acest eșec pe seama lipsei de concentrare și a relaxării totale. Ne-am comportat aiurea, nu am fost deloc concentrați. Portarul advers a scos mai tot! Și noi trebuia să profităm de ocaziile din prima repriză. Vaideeni merita să câștige. Adversarii și-au dorit, s-au mobilizat mult, și-au atins obiectivul. E clar că vrem să ne îmbunătățim lotul, dacă vrem să ținem pasul cu locul 1. Din ce am înțeles, Staicu ar fi zis că nu mai continuă alături de noi. Nu înțeleg motivul, sper să rămână alături de noi, pentru că ne-a ajutat mult sezonul acesta. Sincer, ne-ar mai trebui minim 3 transferuri. E clar că ne va fi foarte greu să ținem pasul cu locul 1. Acesta e obiectivul nostru principal! Meciul cu Vaideeni e un semnal de alarmă pentru noi. Cred că a fost un factor psihologic. Parcă am intrat pe teren cu gândul, hai să intrăm, să plecăm! Oricum, obiectivul nostru este să fim sus!”, a precizat Cătălin Pripor, antrenor-jucător la Măgura Slătioara.