Fotbal Județean

Probleme mari la Minerul Costeşti: doi dintre cei mai buni marcatori, OUT din cauza accidentărilor!

1.15KVizualizari

Minerul Costeşti a învins-o cu scorul de 2-1 pe AS Şirineasa, în şaisprezecimile Cupei României, şi continuă cursa spre al doilea trofeu consecutiv în această competiţie. „Meciul din week-end a fost greoi, nu pentru că nu am avut ocazii, ci pentru dârzenia cu care s-a jucat. În Cupă, nu există echipă favorită, mai ales că apare mereu dorinţa de a ajunge cât mai sus în competiţie. Scorul a fost 0-0 la pauză, iar apoi 1-0 pentru noi, 1-1 şi 2-1, în minutul 75. Din păcate, în ultimele două jocuri, de la finele săpămânii trecute, cu Horezu şi Şirineasa, am pierdut doi jucători importanţi: Edi Puşcatu şi Claudiu Traşcă. Ultimul s-a ales cu glezna umflată, după o intrare violentă a unui adversar. Sper să-i pot recupera cât mai repede, deoarece ei dau forţa necesară ofensivei noastre. Fac tot posibilul ca, săptămâna aceasta, să mai aduc încă doi jucători în lot”, a precizat Marius „Ţeţe” Vlădoi, antrenor şi portar la Minerul Costeşti.