Cătălin Duminică este stabilit de o bună perioadă în București, unde și lucrează. Miercuri, el s-a învoit de la serviciu, pentru a juca în Liga a V-a, la echipa sa, Sporting Galicea. După 400 de kilometri dus-întors și două ore de joc, acesta a mărturisit că a picat blană când a ajuns acasă.
„E destul de obositor să merg atâția kilometri. Dar fotbalul e pasiunea mea! Dacă voi continua la Sporting Galicea?!?! În primul rând, îmi place foarte mult grupul de aici. Am venit la această echipă pentru băieți. Toți sunt extraordinari! Dacă vom promova, voi rămâne… Plus că mi-aș dori să jucăm pe terenul nostru din toamnă. Am înțeles că Foresta Malaia vrea să mă întorc la ei. Dar nimeni de acolo nu m-a sunat până acum. Ideea e că eu nu pot veni la antrenamente. Muncesc prea mult, locuiesc în București, deci, nu pot ajunge la pregătire. E prea mult pentru mine! Chiar dacă mi-aș dori asta”, a spus Cătălin Duminică.
Localitatea Perișani nu mai dispune în prezent de o echipă de fotbal, dar stadionul din localitate a găzduit în acest...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe