La Tetoiu, s-au finalizat, de curând, lucrările de modernizare a școlilor din Țepești și Nenciulești, realizate cu fonduri guvernamentale. Potrivit conducerii primăriei, mai sunt în curs de realizare următoarele investiții: modernizarea căminului cultural, extinderea sistemului de canalizare în toate satele și a rețelei de alimentare cu apă – pentru care există deja finanțarea necesară.
De asemenea, s-au întocmit proiectele pentru modernizarea a 10 kilometri de drumuri locale interioare și pentru 4 kilometri de drumuri comunale și construirea a două poduri, în Popești și Nenciulești. În viitorul apropiat, se va moderniza și iluminatul stradal, prin montarea de lămpi cu becuri LED.
Așa cum se cunoaşte, pe 27 septembrie, Viorel Herăscu (PSD) a câștigat alegerile pentru funcția de primar, reușind să-l învingă pe Lucian Antonie, de la PNL.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe