Pe 29 iunie, cu ocazia Zilei Comunei Păușești Măglași, primarul Marcel Radi și viceprimarul Bogdan Teodorescu vor organiza și festivitatea de premiere a celor mai buni elevi din localitate. În 2026, vor fi răsplătite financiar șase eleve, una dintre acestea având media finală de peste 9.50, iar celelalte cinci – între 9.00 și 9.50.
„Hotărârea de a-i premia pe elevii cu cele mai bune rezultate la învățătură am luat-o în Consiliul Local încă de la începutul anului. Copiii așteaptă evenimentul cu mare nerbădare, de aceea depun eforturi să învețe cât mai bine de-a lungul anului, pentru a fi recompensați. În total, premiile vor însuma 3500 de lei. Eleva cu media de peste 9.50 va primi 1000 de lei, iar celelalte cinci vor fi răsplătite cu câte 500 de lei”, a precizat Marcel Radi.
Astfel, potrivit primarului din Păușești Măglași, cel mai mare premiu (1000 de lei) îi va reveni Elizei Florea, care a încheiat anul școlar cu media 9.88. În schimb, Ana Maria Rusu (media 9.44), Roberta Brânzan (9.29), Maria Adelina Mazilu (9.27), Elena Bianca Chera (9.05) și Karina Maria Zisu Păunescu (9.05) vor primi câte 500 de lei.
Marș triumfal pentru Viitorul Horezu în deplasarea de la Foresta Malaia! Băieții din „Capitala Ceramicii” au făcut instrucție cu adversarii,...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe