sâmbătă, decembrie 5, 2020
Handbal

SCM Rm. Vâlcea va disputa patru meciuri la turneul Ligii Florilor de la Sf. Gheorghe. Vezi aici când vor avea loc acestea!

196Vizualizari
În perioada 29 octombrie – 3 noiembrie, la Sf. Gheorghe, va avea loc un nou turneu din cadrul sezonului actual al Ligii Florilor. Competiţia va aduna la start toate cele 16 echipe din competiţia internă feminină, iar cu această ocazie se vor disputa meciurile din cadrul etapelor 2-5. În total, se vor desfăşura 32 de partide, în decursul a şase zile.

Sala Sepsi Arena – Sf. Gheorghe

Sala Kati Szabo – Sf. Gheorghe
Spre deosebire de turneul precedent, de la Ploieşti, unde a fost programată prima etapă a campionatului, la Sf. Gheorghe, fiind vorba de mai multe meciuri, partidele vor avea loc în două săli din localitate. Este vorba de „Sepsi Arena” şi „Kati Szabo” (ce poartă numele fostei campioane olimpice şi mondiale de gimnastică, Ecaterina Szabo).

Derbiul cu Minaur Baia Mare va avea loc duminică, 1 noiembrie, de la ora 11.00

Conform „ţintarului” stabilit deja de FRH, SCM Rm. Vâlcea le va înfrunta pe rând, pe CSM Slatina (joi, 29 octombrie, de la ora 11.00), nou-promovata Crişul Chişineu-Criş (vineri, 30 octombrie, de la ora 16.30), Minaur Baia Mare (duminică, 1 noiembrie, de la ora 11.00) şi Dacia Mioveni 2012 (marţi, 3 noiembrie, de la ora 11.00) – o altă echipă care a acces abia în vară pe prima scenă handbalistă a ţării.
Sursă foto: Facebook SCM Rm. Vâlcea

HANDBAL FEMININ / LIGA FLORILOR

Clasament
1. DUNĂREA BRĂILA 1 1 0 0 28-15 2p.
2. CSM BUCUREŞTI 1 1 0 0 32-20 2p.
3. GLORIA 2018 BISTRIŢA 1 1 0 0 24-18 2p.
4. MĂGURA CISNĂDIE 1 1 0 0 26-21 2p.
5. SCM RM. VÂLCEA 1 1 0 0 28-24 2p.
6-7. CSM SLATINA 1 0 1 0 19-19 1p.
RAPID BUCUREŞTI 1 0 1 0 19-19 1p.
8-11. HC ZALĂU 0 0 0 0 0- 0 0p.
MINAUR BAIA MARE 0 0 0 0 0- 0 0p.
CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ 0 0 0 0 0- 0 0p.
„U” CLUJ 0 0 0 0 0- 0 0p.
12. SCM CRAIOVA 1 0 0 1 24-28 0p.
13. DACIA MIOVENI 2012 1 0 0 1 21-26 0p.
14. CSM GALAŢI 1 0 0 1 18-24 0p.
15. SCM GLORIA BUZĂU 1 0 0 1 20-32 0p.
16. ACTIV PRAHOVA PLOIEŞTI 1 0 0 1 15-28 0p.
• meciurile HC Zalău – Minaur Baia Mare şi Crişul Chişineu-Criş – „U” Cluj, din etapa 1 a sezonului, încă nu au fost omologate de FRH
• echipele HC Zalău şi Crişul Chişineu-Criş au avut mai multe jucătoare infectate cu Covid-19 şi nu s-au prezentat la turneul de Ploieşti, unde a avut loc runda inaugurală, astfel că riscă să piardă meciurile respective la „masa verde”
Etapa a 2-a
• Joi, 29 octombrie / Sala „Sepsi Arena”:
SCM RM. VÂLCEA – CSM SLATINA (Ora 11.00)
MĂGURA CISNĂDIE – SCM GLORIA BUZĂU (Ora 13.45)
GLORIA 2018 BISTRIŢA – HC ZALĂU (Ora 16.30)
MINAUR BAIA MARE – RAPID BUCUREŞTI (Ora 18.30)
• Joi, 29 octombrie / Sala „Kati Szabo”:
„U” CLUJ – DACIA MIOVENI 2012 (Ora 11.00)
DUNĂREA BRĂILA – CSM GALAŢI (Ora 13.45)
CSM BUCUREŞTI – ACTIV PRAHOVA PLOIEŞTI (Ora 16.30)
SCM CRAIOVA – CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ (Ora 19.15)
Etapa a 3-a
• Vineri, 30 octombrie / Sala „Sepsi Arena”:
ACTIV PRAHOVA PLOIEŞTI – MĂGURA CISNĂDIE (Ora 11.00)
CSM GALAŢI – CSM BUCUREŞTI (Ora 13.45)
HC ZALĂU – DUNĂREA BRĂILA (Ora 16.30)
RAPID BUCUREŞTI – GLORIA 2018 BISTRIŢA (Ora 18.30)
• Vineri, 30 octombrie / Sala „Kati Szabo”:
SCM GLORIA BUZĂU – „U” CLUJ (Ora 11.00)
DACIA MIOVENI 2012 – SCM CRAIOVA (Ora 13.45)
CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – SCM RM. VÂLCEA (Ora 16.30)
CSM SLATINA – MINAUR BAIA MARE (Ora 19.15)
Etapa a 4-a
• Duminică, 1 noiembrie / Sala „Sepsi Arena”:
SCM RM. VÂLCEA – MINAUR BAIA MARE (Ora 11.00)
„U” CLUJ – ACTIV PRAHOVA PLOIEŞTI (Ora 13.45)
CSM BUCUREŞTI – HC ZALĂU (Ora 16.30)
SCM CRAIOVA – SCM GLORIA BUZĂU (Ora 19.15)
• Duminică, 1 noiembrie / Sala „Kati Szabo”:
MĂGURA CISNĂDIE – CSM GALAŢI (Ora 11.00)
GLORIA 2018 BISTRIŢA – CSM SLATINA (Ora 13.45)
CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – DACIA MIOVENI 2012 (Ora 16.30)
DUNĂREA BRĂILA – RAPID BUCUREŞTI (Ora 19.15)
Etapa a 5-a
• Marţi, 3 noiembrie / Sala „Sepsi Arena”:
DACIA MIOVENI 2012 – SCM RM. VÂLCEA (Ora 11.00)
HC ZALĂU – MĂGURA CISNĂDIE (Ora 13.45)
RAPID BUCUREŞTI – CSM BUCUREŞTI (Ora 16.30)
MINAUR BAIA MARE – GLORIA 2018 BISTRIŢA (Ora 18.30)
• Marţi, 3 noiembrie / Sala „Kati Szabo”:
SCM GLORIA BUZĂU – CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ (Ora 11.00)
ACTIV PRAHOVA PLOIEŞTI – SCM CRAIOVA (Ora 13.45)
CSM GALAŢI – „U” CLUJ (Ora 16.30)
CSM SLATINA – DUNĂREA BRĂILA (Ora 19.15)
IMPORTANT! Programul meciurilor poate suferi modificări după închiderea ediţiei.