duminică, iunie 7, 2026
Fotbal Județean

Stadionul din Perișani a fost gazdă pentru trei meciuri ale echipei Viitorul Berislăvești. „GRATUIT!”

228Vizualizari
Localitatea Perișani nu mai dispune în prezent de o echipă de fotbal, dar stadionul din localitate a găzduit în acest sezon meciuri din campionatele de seniori organizate de AJF Vâlcea. În primăvară, Viitorul Berislăvești a jucat trei etape din returul Ligii a VI-a – Seria Nord în Țara Loviștei. Este vorba de partidele cu Forestierul Romani (1-3) – din etapa a 17-a, care a avut loc pe 14 martie, Păstorul Vaideeni (2-0) – programată pe 4 aprilie, în cadrul rundei a 20-a, și Montana Izvoru Rece (2-3) – disputată pe 26 aprilie, în etapa a 22-a. „Echipa Viitorul Berislăvești a solicitat să joace la Perișani trei meciuri din Liga a VI-a. Printr-o hotărăre a Consiliului Local, i-am pus gratuit stadionul la dispoziție”, a dezvăluit primarul Dumitru-Sorin Leonte (FOTO).