Suporterii vâlceni au făcut deplasarea la Debrecen, iar la final au sărbătorit alături de favorite
684Vizualizari
În condiţiile în care Debrecen se află la o distanţă de doar 80 de kilometri de graniţa cu România, jucătoarele de la SCM Rm. Vâlcea au făcut deplasarea în oraşul din Ungaria cu autocarul. Aşa cum au promis încă din urmă cu o lună, după calificarea în turul 3 al Ligii Europene, la meciul de duminică, 17 noiembrie, în tribună au ţinut să fie prezenţi şi zeci de suporteri din „Brigada Noastră”. La final, ei au sărbătorit alături de favorite revenirea echipei în grupele competiţiei, în speţă, în lumea bună a handbalului continental.




