luni, iunie 8, 2026
Handbal

Suporterii vâlceni și-au reluat obiceiul cu care au uimit toată țara! Prima deplasare din acest sezon, la Brăila

530Vizualizari
După un sezon în care au suferit din greu pentru favorite, noua ediție a Ligii Florilor a început cu așteptări uriașe și pentru suporterii vâlceni. În week-end, membrii galeriei „Brigada Noastră” au făcut deplasarea până la Brăila, pentru meciul din runda inaugurală a campionatului. Din păcate, elevele lui Florentin Pera n-au reușit să le ofere bucuria unei victorii, care ar fi însemnat punctul de pornire pentru o nouă superechipă, capabilă să se bată – de ce nu!? – chiar pentru titlul național.

„Ca de obicei, Brigada Noastră este pretutindeni alături de noi”, au ținut să evidențieze oficialii de la SCM Rm. Vâlcea, pe Facebook, după meciul pierdut la limită cu Dunărea Brăila (22-23), unde au postat și o fotografie de la fața locului.
Sursă foto: Facebook SCM Rm. Vâlcea – handbal feminin