Administrație

Toma Peştereanu le-a dat trei veşti bune locuitorilor din Costeşti, în ceea ce priveşte investiţiile pe care şi-a propus să le realizeze pe viitor

896Vizualizari
Zilele trecute, primarul Toma Peştereanu le-a dat locuitorilor din Costeşti trei veşti bune în ceea ce priveşte investiţiile pe care şi-a propus să le realizeze în perioada următoare. În primul rând, alesul PSD a anunţat că a depus, la Guvern, împreună cu omologii săi, Constantin Bănacu (Bărbăteşti) şi Gheorghe Dumbravă (Stoeneşti), cererea de finanţare, pe programul „Anghel Saligny”, pentru înfiinţarea reţelei de gaze naturale în cele trei comune.
„Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară «Bărbătești – Costești – Stoenesti» a depus cererea de finanțare, pe programul «Anghel Saligny» pentru înființare reţele distribuţie gaze. Prin Administraţia Fondului de Mediu, UAT Costeşti a depus cererea de finanţare pentru proiectul „Curăţăm România”. Pe de altă parte, la ședința GAL Microregiunea Horezu, am fost informaţi că, prin măsura specifică UAT-urilor, în maxim o lună şi jumătate, se va putea depune cate un proiect de localitate. Aşadar, proiecte benefice pentru comunităţile locale! Mulţumesc tuturor celor care au înţeles că, mai presus de orice, sunt faptele! Dumnezeu să ne ajute!”, a dezvăluit Toma Peştereanu.