sâmbătă, decembrie 5, 2020
Fotbal Județean

Tomşani a bătut-o pe Otăsău cu un gol marcat în minutul 96. Edi Surcel a salvat-o!

1.06KVizualizari

Fără şapte jucători de bază (suspendaţi sau plecaţi cu job-urile), Unirea Tomşani a avut meci greu, pe teren propriu, cu FC Păuşeşti Otăsău. Echipa antrenată de Marian Hera a fost condusă de două ori, cu 1-0 şi 2-1, dar a reuşit să egaleze de fiecare dată, prin Răzvan Milosteanu – omul meciului! În minutul 96, fotbaliştii primarului Dumitru Pearcu au marcat decisiv şi au obţinut trei puncte, prin Eduard Surcel, un junior de doar 18 ani, adus de la Flacara Horezu.
„Ne-a arbitrat, pentru a doua oară consecutiv, domnul preşedinte al AJF, Adrian Comănescu. S-a convins şi dânsul că, dacă arbitrii judecă în mod corect fazele, nu avem nimic cu ei. Suntem chiar o echipă paşnică, doar că nu vrem să-şi bată joc toţi „fluieraşii” de noi, pentru că, până la urmă, facem eforturi financiare mari să jucăm în Superligă. În ceea ce priveşte meciul cu Păuşeşti Otăsău, atât nouă, cât şi adversarei ne-au lipsit jucători importanţi. Sper să ne punem bine pe picioare în perioada următoare şi să obţinem alte rezultate pozitive”, a precizat Marian Hera, antrenor la Unirea Tomşani.