Topologul Galicea rămâne singura echipă din cele trei ligi judeţene care a adunat doar victorii în toate meciurile disputate până în prezent. Ultima ispravă a liderei Seriei Nord de la „Onoare” s-a consemnat duminică, 12 mai, când fotbaliştii din localitatea condusă de primarul Florin Mărăcine s-au impus în deplasare în faţa echipei Oltul Dăeşti, cu 4-3 (după 2-2, la pauză).
„Partida din week-end a fost extrem de echilibrată, dar la final ne-am trecut în cont încă trei puncte. Am condus cu 1-0, după care adversarii au întors scorul în favoarea lor (2-1), iar noi am egalat până la pauză (2-2). În repriza secundă, ne-am desprins la 4-2, după care Oltul Dăeşti a stabilit rezultatul final (4-3). La 3-2, echipa gazdă a avut şansa să egaleze dintr-un penalti, pe care l-a ratat. Robert şi Manu au semnat câte o «dublă» pentru echipa noastră. Prin acest nou succes, rămânem în cursa pentru îndeplinirea celui de-al doilea obiectiv pe care ni l-am propus. Şi anume, să avem doar victorii pe linie!”, a subliniat Florin Mărăcine, primarul din Galicea. Pentru că aşa le stă bine unor campioni – spunem noi!
Claudiu Voica şi colegii săi se află foarte aproape de a mai bifa un record, în speţă, să atingă pragul de 100 de goluri marcate. Până în prezent, formaţia antrenată de Viorel Ciofîcă a ajuns la 93 de „boabe”, dar mai are încă trei meciuri de jucat până la finalul sezonului: cu Sportul Genuneni (pe teren propriu), Tineretul Frânceşti (în deplasare) şi Păstorul Vaideeni (acasă). În aceste condiţii, este evident aşadar că Topologul Galicea va depăşi suta!
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe