Fotbaliștii de la Oltețul Sinești sunt încă în șoc, după ce, în urmă cu două săptămâni, și-au luat rămas bun de la sufletul echipei, Ovidiu Podureanu, în vârstă de doar 49 de ani. Într-un joc disputat cu prietenii pe terenul sintetic, acesta a început să se simtă rău, cerând să stea în poartă. Colegii au vrut atunci să cheme salvarea, însă, în cele din urmă, el a plecat cu bicicleta spre casă. După numai o oră, Ovidiu Podureanu avea sa decedeze la Spitalul Horezu, verdictul medicilor fiind infarct.
„În timp meciului, zicea că simte ca o gheară în piept. Avea privirea pierdută… Vestea decesului a căzut ca un trăsnet peste noi. El se ocupa de buna organizare a echipei. Era foarte dedicat sportului”, a declarat Marius Trușcă, jucător la Oltețul Sinești.
Ovidiu Podureanu a lăsat în urmă o soție devastată, un băiat pe clasa a VII-a și o fată căsătorită și stabilită în Rm. Vâlcea.
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe