Vasile Ilinca a precizat că rolul său în acest sezon este, în primă fază, câștigarea titlului județean și, mai apoi, promovarea în Liga a III-a. Antrenorul de la Cozia Călimănești a mărturisit că niciodată nu a avut vreo discuție cu primarul Florinel Constantinescu, în ceea ce privește posibilitatea finanțării activității la un nivel superior.
“Sincer, eu am propriul obiectiv! Alții se ocupă de bugete, etc. Pe mine mă interesează doar să-mi ating obiectivul. Vă spun sincer că eu nu am fost niciodată la primar în birou. Nici nu ar avea de ce. Până la urmă, pe mine mă interesează rezultatele din teren, munca de la stadion… Sincer, nu avem cum să nu jucăm în Liga a III-a, dacă vom promova. Nici nu se pune această problemă. Dar, să ajungem noi acolo…”, a explicat Vasile Ilinca.
Miercuri, 3 iunie, Viitorul Budești și-a adjudecat în premieră trofeul Cupei României, după ce a dispus în finală de CS...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe