miercuri, martie 3, 2021
Fotbal Național

Victor Dican a bifat încă un meci pentru „U” Cluj în actualul sezon competiţional

271Vizualizari
Săptămâna trecută, Victor Dican a bifat cea de-a treia apariţie în tricoul echipei „U” Cluj în actualul sezon competiţional. Tânărul fotbalist crescut în Zăvoi a fost trimis pe teren de antrenorul Costel Enache în meciul cu CS Mioveni, din deplasare, pe care „şepcile roşii” l-au câştigat cu scorul de 1-0. Unicul gol a fost marcat de Alexandru Negrean, în minutul 59. Victor Dican a fost utilizat din minutul 82, când l-a înlocuit tocmai pe autorul golului.
Luni, 2 noiembrie, „U” Cluj n-a mai disputat meciul cu Rapid Bucureşti, din deplasare, după ce echipa ardeleană a raportat nu mai puţin de 23 de cazuri de Covid-19. Este vorba de 18 jucători şi de cinci membri ai staff-ului auxiliar, motiv pentru care formaţia de sub Feleac nu a obţinut acordul DSP Cluj de a se prezenta în Capitală.