Victorina Bora a fost numită pe banca echipei Măgura Cisnădie în vara anului trecut. Având în vedere poziția actuală din clasament, antrenoarea vâlceană va îndeplini obiectivul stabilit de conducerea clubului (salvarea de la retrogradare). Cu toate acestea, Victorina Bora nu va mai rămâne pe banca tehnică a grupării sibiene și în sezonul viitor. Potrivit presei de pe Cibin, fosta jucătoare de la Oltchim i-a anunțat pe oficialii de la Măgura Cisnădie că va părăsi echipa la finele campionatului. La începutul lunii februarie, noul primar al orașului, Mircea Orlățean, a dezvăluit că bugetul pe care administrația locală îl oferă echipei de handbal feminin va fi redus drastic în vară, cu aproximativ 1 milion de euro.
SCM Rm. Vâlcea a marcat de 50 de ori la CSM Tg. Mureș, în turul 1 al Cupei României. Din...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe