Duminică, 25 septembrie, Viitorul Mateeşti a pierdut la limită meciul pe care l-a disputat, pe teren propriu, cu Minerul Berbeşti (0-1). Şi de această dată, fotbaliştii din localitatea administrată de primarul Cosmin Anghelescu au avut ghinion, ba chiar se poate spune că s-au bătut singuri, dacă punem la socoteală cum s-au derulat cele mai importante faze ale partidei. La 0-0, juniorul Radu Preduca a ratat un penalti, iar apoi, la un corner, un fundaş a deviat mingea nefericit, iar aceasta, în loc să se ducă în aut, a intrat în poartă, direct la vinclu, pecetluind scorul final.
„Am jucat bine, dar degeaba, că n-am avut noroc! Am ratat un penalti la 0-0, în primele 20 de minute, iar apoi, peste 10 minute, ne-am dat autogol! Minerul Berbeşti n-a marcat niciun gol, dar a plecat cu toate cele trei puncte de la Mateeşti! Ce ghinion pentru noi! Îmi pare nespus de rău că n-am câştigat cele trei puncte, pentru că erau pe deplin meritate! În pofida ratării penaltiului şi a autogolului, fotbaliştii noştri au jucat foarte bine. Chiar şi adversarii au recunoscut asta, de altfel! Am pasat bine, parcă se lipea mingea de picioarele jucătorilor noştri, am făcut demarcări ca la carte, dar n-am reuşit să şi finalizăm ocaziile pe care ni le-am creat. Iar până la urmă am pierdut! Asta e, aşa e fotbalul, se joacă pe goluri! Ne-au felicitat şi adversarii la final, pentru că am fost peste ei, au spus că meritam victoria, nu doar 1 punct! Şi acesta e adevărul, dacă marcam acel penalti, sunt convins că şi soarta meciului ar fi fost alta!”, a precizat primarul din Mateeşti, Cosmin Anghelescu.
Localitatea Perișani nu mai dispune în prezent de o echipă de fotbal, dar stadionul din localitate a găzduit în acest...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe