SCM Rm. Vâlcea domină autoritar Seria 8 din Liga a III-a şi nimeni nu are vreun dubiu în privinţa faptului că echipa din Zăvoi va termina pe primul loc atât în sezonul regular, cât şi în play-off. Pentru jucătorii antrenaţi de Eugen Beza, meciurile din campionat nu sunt decât nişte simple repetiţii cu public pentru ce va urma anul viitor, în lunile mai şi iunie, în barajul de promovare în Liga a II-a.
Cu 15 puncte în cont, maximum posibil după primele cinci runde, „municipalii” o vor înfrunta în următoarea etapă pe Vulturii Fărcăşeşti, pe teren propriu. Şi de această dată, SCM Rm. Vâlcea va avea prima şansă la victorie, aşa că orice alt rezultat ar trebui să fie considerat o surpriză. Meciul cu gruparea din Gorj, nou-promovată în Liga a III-a, este programat vineri, 4 octombrie, de la ora 15.00, ca de obicei intrarea spectatorilor pe stadionul din Zăvoi fiind gratuită.
Din această lună, meciurile din Liga a III-a vor începe la ora 15.00
În runda inaugurală din Liga a III-a, singura care a avut loc în luna august, meciurile au început la ora 18.00. FRF a decis ca în septembrie partidele din ultimul eşalon naţional, din etapele 2-5, să se desfăşoare de la 17.00. Odată cu luna octombrie, din moment ce ziua s-a scurtat şi se întunecă mult mai devreme, meciurile vor avea loc de la ora 15.00. Prima oară când se va juca astfel va fi în cea de-a şasea rundă, programată în acest week-end, pe 4 şi 5 octombrie.
Sursă foto: Facebook Sport Club Municipal Râmnicu Vâlcea
Vineri, 9 mai, SCM Rm. Vâlcea a bifat încă o victorie în Liga a III-a și este tot mai aproape...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe