joi, februarie 29, 2024
Fotbal Național

Vinerea aceasta, Minerul Costeşti îşi măsoară forţele cu lidera CSM Alexandria

617Vizualizari
Minerul Costeşti a scăpat 1 punct printre degete, week-end-ul trecut, fiind învinsă cu 2-1 de Cozia Călimăneşti, în deplasare, după ce adversarii au înscris golul decisiv în minutul 90+3, din penalti. Pentru formaţia antrenată de Marius „Ţeţe” Vlădoi va urma un meci şi mai greu, în condiţiile în care în următoarea etapă o vor înfrunta chiar pe lidera Seriei 6, CSM Alexandria. Echipa din Teleorman s-a impus la limită în partida din tur, 1-0, printr-un gol înscris de Alexandru Nicola (în minutul 82) şi va veni la Vâlcea să-şi consolideze poziţia fruntaşă în clasament.
Meciul Minerul Costeşti – CSM Alexandria se va juca vineri, 17 martie, de la ora 15.00, în Râmnic, pe Stadionul „Brother’s Sport Hub” (ex-Oltchim). Acesta va fi primul duel dintre Vâlcea şi Teleorman din week-end, cel de-al doilea urmând să aibă loc sâmbătă, 18 martie, între Cozia Călimăneşti şi vicelidera Seriei 6, Sporting Roşiori. De menţionat este şi faptul că, în această etapă, toate cele patru reprezentante ale judeţului în Liga a III-a vor juca în Vâlcea. Tot sâmbătă, 18 martie, într-un meci care se va disputa în Treapt, se vor duela Flacăra Horezu şi Viitorul Dăeşti.