miercuri, iunie 17, 2026
Diverse

“Zizel” a revenit pe teren și a bătut-o pe Mateești, cu un gol în minutul 90 (4-3)

1.49KVizualizari

Viitorul Budești are doar trei victorii obținute sezonul acesta, dintre care două în dubla-manșă a Ligii a IV-a, contra celor de la Viitorul Mateești. Astăzi, echipa antrenată de Tică Negrescu s-a impus cu scorul de 4-3, în deplasare, la Mateești. “Bucuroși tare! Am avut noroc cu cei de la Mateești, că aşa mai batem și noi pe cineva. Avem doar 3 victorii sezonul acesta. Am condus cu 2-0, la Mateești, după care am fost egalați. Apoi, a fost 3-2, pentru noi, am fost egalați a doua oară, iar, în minutul 90, Marian Mătăsaru ne-a adus 3 puncte, printr-un gol cu capul. „Zizel” a revenit pe teren după o accidentare mai veche și ne-a fost de mare ajutor. Pentru noi, au mai înscris Răzvan Butuc, Mădălin Rentea și Cătălin Băluță”, a spus Tică Negrescu.