Fotbal Județean

CS Gușoeni, cel mai bun meci din acest sezon. A făcut 4-1 cu Oltul Ionești și e pe 2 în Liga a V-a!

1.05KVizualizari

CS Gușoeni ocupă poziția de vicelideră în clasamentul Ligii a V-a, după ce a reușit, etapa trecută, să câștige cu scorul de 4-1, pe teren propriu, cu Oltul Ionești. În mod surprinzător, oaspeții au deschis scorul încă din minutul 5, prin golul marcat de Narcis Tomescu, dar Andrei Ilinca a reușit să egaleze până la pauză : 1-1. George Concioiu, oficialul echipei din Guşoeni, a oferit mai multe detalii cu privire la desfășurarea jocului.

„Exact cum spuneam și în urmă cu o săptămână, dacă avem determinare și ambiție, putem câștiga orice meci din campionat. Important de precizat că, de această dată, am reușit să strângem probabil cel mai bun prim 11 de joc pe care îl avem în lot. Iar asta a contat foarte mult! În a doua repriză, am jucat și mai bine. Cristian Tulea ni s-a accidentat și a fost înlocuit cu Eduard Iliuță, care a prins o zi excelentă și reușit să dea chiar două pase de gol. Mădălin Roșu a marcat toate cele trei goluri până la final și luptă pentru titlul de golgheterul Ligii a V-a. El este genul de atacant de gura porții, care speculează atent fiecare pasă bună pe care o primește. Aș dori să remarc și contribuția lui Narcis Rusu, care a jucat încă in primul minut, a recuperat multe mingi și a avut o contribuție importantă la acest rezultat bun. Suntem, la ora actuală, pe locul 2 în clasamentul Ligii a V-a. Dacă băieții vor reuși să termine pe loc de promovare, e clar că vom merge în prima divizie județeană. Ideea este următoarea: dacă am juca meci de meci la fel de bine cum am făcut-o cu Ionești, nu am părăsi niciodată podiumul clasamentului”, a explicat George Concioiu.