Diverse

Adi Ancuța (AS Bunești) l-a bătut pe Dorin Rădoi (Viitorul Pietrari)

691Vizualizari

AS Bunești rămâne una dintre echipele imprevizibile din Liga a V-a, capabilă să pună probleme serioase oricărui adversar. Însă numai dacă se reunește în formulă completă. În ultimul joc oficial, echipa antrenată de Adrian Ancuța a învins-o cu scorul de 2-1 pe Viitorul Pietrari. „Am deschis scorul în primul sfert de oră, prin Ionuț Stroe, care a trimis un șut de la 30 de metri, direct la vinclu. Am fost egalați dintr-un penalti inventat, în minutul 35. A doua repriză, am dominat clar. Cătălin Dobran a marcat decisiv în minutul 75 (2-1), când ne-a adus 3 puncte. Am mai avut două bare. Merită felicitați toți băieții. Asta îmi doresc de la ei, să aibă ambiție, dăruire… Am avut peste 150 de spectatori la stadion. Etapa următoare, avem meci cu Inter Lăpușata acasă. Adversarii pleacă favoriți, deoarece au mai multe puncte în clasament. Noi nu vrem să subestimăm pe nimeni. Avem nevoie de maximă concentrare. Lotul e bun, capabil să obțină noi rezultate bune. Numai de noi depinde asta!„, a precizat Adrian Ancuța, antrenor-jucător la AS Bunești.