Fotbal Județean

AS Mihăești a jucat la pariuri sportive, altfel nu se explică…. “Juniorul” Florin Ștefan (47 de ani) a marcat de la 25 de metri

1.66KVizualizari
AS Mihăești (locul 3 în clasament) s-a impus la limită, scor 2-1, în meciul disputat în deplasare, pe terenul ultimei clasate a Ligii a V-a, AS Bunești. Jucătorul Lucian Briceag (care a părăsit terenul în minutul 60, din cauza unei accidentări) a explicat că partida a fost poate cea mai slabă din sezonul actual.
„Nu suntem genul de echipă care să bată cu 6 sau 7-0, dar meciul de la Bunești chiar a fost destul de greu. Asta în condițiile în care echipa adversă a avut încă de la început doar 11 jucători. Am condus cu 1-0, prin Răzvan Pestrea, apoi, a fost 1-1, la pauză. »Juniorul» nostru, Florin Ștefan, de doar 47 de ani 🙂 🙂 🙂 , a reușit să ne aducă însă 3 puncte, cu un șut superb, de la aproximativ 25 de metri. Ideea e că, în ultimele cinci etape, am reușit să câștigăm patru meciuri cu 2-1 și unul cu 2-0. Îi mulțumim domnului primar Constantin Bărzăgeanu, care a fost alături de noi, la meciul disputat cu AS Bunești. Dânsul a suferit mult de pe margine. Ne susține de câte ori este nevoie”, a declarat Lucian Briceag, jucător la AS Mihăești.