Diverse

Claudiu Dumitru a luat roșu, în minutul 40,  la 0-0, după care P. Măglași a picat total. “Arbitrul era șmecher, iar noi proști!”

1.11KVizualizari

Viitorul Păușești-Măglași a încasat 14 goluri din meciurile cu primele două clasate. Astfel, în prima rundă, a pierdut cu 6-1, contra celor de la Oltul Ionești, iar duminică, 19 martie, cu 8-0, în fața liderei Oltul Drăgoești. Timp de 40 de minute, până când Claudiu Dumitru a încasat cartonaș roșu, scorul a fost alb, apoi, jocul s-a rupt total. “E clar că e diferență mare de valoare între noi și primele două clasate. În primul rând, sunt jucători care iau bani și ei trebuie să lupte, ca să demonstreze că merită acei bani. Noi jucăm de plăcere, gratis, din dragoste pentru fotbal. Însă altceva vreau să spun despre meciul cu Oltul Drăgoești. În minutul 40, eu am luat roșu, pentru un fault în calitate de ultim apărător. Corect! Până ca eu să fiu eliminat de pe teren, adversarii au avut doar un șut pe poartă. Cu 5 minute înainte, a fost o fază identică, dar la Drăgoești, unde arbitrul a dat doar galben… Păi, ce e asta?! Nu judecăm la fel fazele? La 0-0, numărul 17 de la gazde i-a zis arbitrului că te mănânc, dacă îmi dai galben. Arbitrul s-a prefăcut că nu aude. Nouă ne-a dat 7-8 galbene, ne-a nenorocit. Nu contest rezultatul! Doar că nu e normal dacă suntem mici să fim bătaia de joc a lor. Nu poți fi tu șmecher că ai un fluier în mână, iar noi niște proști, că alergăm după o minge. O să recuzăm arbitrul, așa cum am făcut-o și cu alții…”, a comentat Claudiu Dumitru.