Diverse

Oltul Ionești a făcut scor cu P. Măglași, deși conducea doar cu 1-0, după 40 de minute

850Vizualizari

Oltul Ionești a învins-o cu 6-1 pe Viitorul Păușești-Măglași și se menține pe locul 2 în clasamentul Ligii a V-a, la doar trei puncte de lidera Oltul Drăgoești. Echipa antrenată de Iulică Dincă a avut însă nevoie de 40 de minute să deschidă scorul, după care s-a dezlănțuit “Meciul n-a fost chiar atât de ușor precum arată scorul. Am făcut 1-0 abia în minutul 40. Apoi, a fost 3-0, la pauză… Am marcat de două ori din penalti, prin Alex Ucă și Emil Zaharioiu. Alex Burtoi a dat două goluri, Robert Ancuța – 1, iar în plus a mai fost un autogol al adversarilor. Sunt mulțumit de rezultat, de locul pe care îl ocupăm în clasament. Mulțumim domnului primar Constantin Neagoie și consilierilor locali din Ionești, deoarece ne asigură condiții excelente nu doar pentru Liga a V-a, ci și a pentru a IV-a. Puține echipe din județ au o bază sportivă ca a noastră… S-a întors la echipă și Vali Totescu, un portar care s-a reactivat. El a bifat ultimul sfert de oră cu Păușești-Măglași”, a precizat Iulică Dincă, antrenor la Oltul Ionești.