sâmbătă, mai 18, 2024
Fotbal Județean

Sparta Rm. Vâlcea şi Cozia Călimăneşti au remizat în ultima etapă din Liga a IV-a. Campioana judeţului a fost premiată de AJF

663Vizualizari
Week-end-ul trecut, Sparta Rm. Vâlcea şi Cozia Călimăneşti au terminat la egalitate meciul direct din ultima etapă a Ligii a IV-a, care nu a mai fost decât unul de palmares, titlul judeţean fiind adjudecat dinainte de formaţia din staţiune. Partida a avut loc în Rm. Vâlcea, pe Stadionul „Brother’s Sport Hub”, şi s-a încheiat cu scorul de 1-1, rezultatul final fiind stabilit încă din prima repriză.
Echipa antrenată de Mihai Lungan şi Romeo Chelcea a deschis scorul în minutul 15, prin golgheterul Vali Mihalcea, iar elevii lui Vasile Ilinca au punctat în minutul 40, prin Alexandru Ştefan („Lexu”). Graţie acestui punct, „spartanii” au terminat sezonul pe locul 2.
Imediat după meciul de sâmbătă, 28 mai, jucătorii de la Cozia Călimăneşti au primit trofeul şi medaliile de campioni din partea şefului AJF Vâlcea, Adrian Comănescu, şi a preşedintelui Consiliului Judeţean Vâlcea, Constantin Rădulescu.
Sursă foto: Facebook