DiverseFotbal Național

Vinerea aceasta, Viitorul Dăeşti înfruntă vicelidera, la Fedeleşoiu, iar cu un succes poate spera din nou la locul 2

139Vizualizari
Vineri, 19 aprilie, de la ora 17.00, în cel de-al doilea meci din etapa a 4-a a play-off-ului Seriei 6 din Liga a III-a, Viitorul Dăeşti va avea parte de o misiune foarte grea, pe teren propriu, împotriva fostei lidere, CSM Cetatea Tr. Măgurele. Dacă vor reuşi să-i încurce pe adversari, elevii lui Marius „Ţeţe” Vlădoi vor da o mână importantă de ajutor rivalei din judeţ, SCM Rm. Vâlcea, în lupta pentru calificare la barajul pentru promovare în Liga a II-a. Altfel, însă, cu un succes, Octavian Vasile (în centrul fotografiei) şi colegii săi de la Viitorul Dăeşti pot spera din nou la locul 2.
Bilanţul întâlnirilor directe din acest sezon dintre cele două echipe care se vor înfrunta la Fedeleşoiu este favorabil grupării din Teleorman. Pe 14 octombrie 2023, elevii lui Marius „Ţeţe” Vlădoi au învins cu 3-2, pe teren propriu, prin golurile înscrise de Raul Horumbă (în minutul 15), Alexandru Traşcă (48) şi Ilie Ghiţă (70), în timp ce oaspeţii au marcat prin Alexandru Dane (în minutele 3 şi 90+4, de fiecare dată din penalti). Pe 15 martie, formaţia antrenată de Vali Bădoi s-a impus acasă cu 3-0, golurile fiind semnate de Adrian Niţă (în minutul 56), David Ilie (63, din penalti) şi Mihai Manole (80), iar pe 29 martie, în play-off, CSM Cetatea Tr. Măgurele a triumfat din nou, de această dată cu 2-0, după golurile semnate de Alexandru Dane (în minutul 7) şi Cosmin Ciocoteală (32).
Sursă foto: Facebook Sport Club Municipal Râmnicu Vâlcea