sâmbătă, mai 18, 2024
Diverse

Tineretul Surpatele a fost condusă 60 de minute, apoi, a făcut spectacol. Dobrin Ionescu – noul antrenor!

1.64KVizualizari

Tineretul Surpatele începe să practice un joc tot mai consistent, de la o etapă la alta. Runda trecută, echipa antrenată de Dobrin Ionescu a fost condusă cu 1-0, de AS Popești 2016, până în minutul 60, după care a făcut spectacol. În mai puțin de o jumătate de oră, Robert Neacșu a marcat de trei ori, iar Lucian Boncioiu – o dată, stabilind rezultatul final la 4-1. „La pauză, noul nostru antrenor, Dobrin Ionescu, ne-a încurajat și ne-a spus că, dacă vom da primul gol, cu siguranță vor mai urma și altele. Și chiar așa a fost! Ne-am dăruit până în ultimul minut al jocului… Echipa chiar s-a schimbat cu mult în bine după ce am adus antrenor și am făcut mai multe transferuri. Este vorba de Daniel Oprea, Tudor Văcaru, Robert Neacșu și Ionuț Nenițoiu. Scopul nostru este să formăm o echipă competitivă, care să practice un joc cât mai frumos. Vrem să le oferim spectatorilor clipe de bucurie la meciurile de pe teren propriu. Vrem să mulțumim Primăriei Frâncești, pentru faptul că ne-a achiziționat echipamente noi de joc. Încercăm să adunăm cât mai multe puncte până la final!„, a declarat Alin Roman, căpitanul echipei Tineretul Surpatele.